کارهای ممنوعه در اتاق فرار

کارهای ممنوعه در اتاق فرار

اتاق فرار یکی از سرگرمی‌های محبوب میان مردم است و در سال‌های اخیر در ایران به شدت مورد استقبال بسیاری از افراد در گروه‌های سنی‌ مختلف قرار گرفته است. اما برخی از افراد، رفتار مناسب در اتاق فرار را بلد نیستند و این عدم آگاهی از قوانین که در اغلب اتاق‌های فرار جهان، مشترک است، ممکن است بر عملکرد کل یک تیم تاثیر منفی بگذارد و به طور کلی، تیم به علت عدم رعایت قوانین، از بازی اخراج شوند. اگر به دنبال این هستید که هم خودتان و هم تیمتان در بازی‌ها و سرگرمی‌های اتاق فرار عملکرد خوبی داشته باشید، باید قوانین و مقررات بازی، کارهای ممنوعه در اتاق فرار را به خوبی بشناسید و بدانید که کارهای ممنوعه در اتاق فرار را نباید انجام دهید و در محدوده قوانین بازی عمل کنید. البته هر اتاق فرار قوانین خاص خود را دارد در نتیجه باید قبل از شروع بازی تمامی قوانین را در ذهنتان مرور کنید. در ادامه خواهیم گفت که چه کارهایی را نباید در اتاق فرار انجام دهید.

  • به لوازم ممنوعه‌ی اتاق فرار دست نزنید.

در هر سناریو اتاق فرار، چندین شی یا مورد وجود دارد که نباید به آن‌ها دست بزنید. البته در قوانین اتاق فرار، در خود اتاق و یا به وسیله اپراتور بازی به این موارد ممنوعه اشاره می‌شود و باید دقت بالایی داشته باشید تا اصلا این موارد را حتی لمس نکنید. در واقع تعامل و استفاده از موارد ممنوعه می‌تواند عواقبی داشته باشد و انجام مکرر آن حتی می‌تواند منجر به اخراج از بازی شود. در نتیجه به این نکته توجه داشته باشید.

  • تجهیزات موجود در اتاق فرار را تخریب نکنید.

بدترین کار در اتاق فرار، تخریب تجهیزات و وسایل موجود در اتاق فرار است. اصلا نباید لوازم موجود در اتاق فرار را بشکنید یا به بخش‌های مختلف اتاق آسیب برسانید. اتاق فرار کاملا دکوراسیون شده است و چیدمان خاصی دارد در نتیجه حق ندارید چیدمان را بهم بزنید یا بر روی مبل بایستید و یا روی تخت بپرید! بسیاری از اتاق‌های فرار که سناریو معمایی دارند، اصلا نیاز به زور بازو برای باز کردن قفل‌ها و حل معماها ندارند. صرفا ذهنی باید به حل معماها بپردازید و نیازی نیست از زور برای باز کردن و آسیب رساندن به وسیله‌ای استفاده کنید. از این فضا، برای بازی و لذت بردن استفاده کنید و اون رو منظم و مرتب برای بازیکنان بعدی نگهدارید.

  • از گوشی هوشمند استفاده نکنید.

در اتاق فرار استفاده از گوشی ممنوع است. شما اصلا حق ندارید در اتاق فرار گوشی هوشمند به همراه داشته باشید و باید تماما بر روی بازی تمرکز کنید. البته در برخی اتاق‌های فرار اجازه‌ی استفاده از گوشی هوشمند به تیم‌ها داده می‌شود اما در اکثر اتاق‌های فرار استفاده از گوشی ممنوع اعلام می‌شود زیرا امکان پیدا کردن برخی سرنخ‌ها در اینترنت وجود دارد.

فرهنگ و کارهای ممنوعه در اتاق فرار

همچنین خیلی از اطلاعات مهم موجود در بازی ممکن است به کمک دوربین و اینترنت گوشی موبایل، در فضای مجازی منتشر شود و کلا بازی را غیرقابل استفاده کند. پس قبل از بازی از این قانون مطلع شوید.

  • تجهیزات اتاق فرار را با خود نبرید.

اجازه ندارید هیچ لوازمی از اتاق فرار بردارید و با خود از اتاق فرار خارج کنید. در واقع هر لوازمی که در اتاق فرار چیده شده، به نوعی سرنخ است و برداشتن آن‌ها می‌تواند باعث بهم خوردن بازی برای تیم‌های بعدی شود. پس هرگز چیزی را در جیب خود نگذارید زیرا ممکن است فراموش کنید آن را تحویل دهید. علاوه بر آن، اپراتور بازی، از طریق دوربین مداربسته، فعالیت شما را در محیط بازی کنترل می‌کند و این مسئله ممکن است باعث سوء تفاهم شود.

  • اتاق فرار تک نفره

شاید حل کردن معماها در اتاق فرار برایتان شیرین باشد، اما بازی زمانی لذت بخش می‌شود که به صورت تیمی، معماها را حل کنید. در واقع فقط شما نیستید که می‌خواهید از اتاق فرار لذت ببرید بلکه بقیه‌ی هم‌تیمی‌هایتان نیز برای تفریح و سرگرمی آمده‌اند و دوست دارند تا در موفقیت‌ها شریک شوند پس هرگز در تیم اتاق فرار خود، تک‌روی نکنید. هر کس از زاویه متفاوتی به موضوعات نگاه می‌کند و همین مسئله باعث می‌شود تا حل مسائل و معماها با سرعت بیشتری پیش برود.

  • در تیم جر و بحث نکنید.

اتاق فرار یک تفریح و سرگرمی است، در نتیجه باید اوقات خوشی را در کنار هم سپری کنید، پس هرگز در بازی‌های اتاق فرار جر و بحث نکنید و سعی کنید از کنار هم بودن و حل معماها لذت ببرید تا بیشتر به خودتان و هم‌ تیمی‌ها خوش بگذرد. به بازی‌ها به دید بازی نگاه کنید! اگر در اتاق فرار برنده نشوید، چیز خاصی را از دست نداده‌اید. لذت بردن از فضا و بازی، به پیروزی، اولویت دارد.

  • تقلب در اتاق فرار

یکی از بدترین کارهایی که می‌توانید در اتاق فرار انجام دهید این است که این تفریح را برای دیگران خراب کنید. تقلب کردن می‌تواند این سرگرمی را برای تمام اعضای تیم بهم بزند، در نتیجه این که سرنخ‌ها را در اینترنت جستجو کنید تا پیروز شوید، چندان خوشایند نیست زیرا هدف از اتاق فرار لذت بردن تیمی از حل معما است.

برای رزرو اتاق فرار در مجموعه اسکیپ رومیست واقع در تهرانپارس به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.