انواع شخصیت در اتاق فرار

چه شخصیت‌هایی در اتاق فرار برنده می‌شوند؟

اگر تصمیم دارید با دوستان خود به سراغ حل یک اتاق فرار جدید بروید، ‌بهتر است اول از همه این سوال را از خودتان بپرسید که در جمع شما چه کسی باعث می‌شود که معمای فرارتان حل شود و به اصطلاح، بازی را برای شما در می‌آورد و ناجی شما است؟ با کمی فکر کردن احتمالا اسم یکی از دوستانتان به ذهنتان خطور می‌کند و ممکن است کمی از بابت این موضوع ناراحت شوید که چرا شما نباید قهرمان داستان باشید اما باید دقت کنید که ممکن است شاهد انواع شخصیت در اتاق فرار باشید و هیچ کدام از این شخصیت‌ها شباهتی به شخصیت دوستانتان در دنیای واقعی نداشته باشند. پس امید را از دست ندهید و به راهتان ادامه دهید. تک تک بازیکنان در اتاق فرار، باید با هم پیش بروند تا بتوانند پیروز و خوشحال از بازی خارج شوند. پس خیلی به نقش‌ها توجه نکنید و به بازی ادامه دهید. این یک بازی تیمی است.

آشنایی با اتاق فرار راز و رزرو آنلاین

اتاق‌های فرار، داستان‌ها و ژانرهای متعددی دارند و با توجه به اینکه کدام سناریو را انتخاب کرده‌اید، باید سعی کنید بهترین اقدامات را انجام دهید تا برنده از این مسابقه خارج شوید. اگر درک مناسبی از شخصیت شناسی در اتاق فرار داشته باشید،‌ می‌بینید که همه افراد واکنش یکسانی به مسائل نشان نمی‌دهند و هر یک نقش به خصوصی را بازی می‌کنند. برای حل معماهای یک اتاق فرار، باید از کمک همه افراد استفاده کرده و هر فرد مسئولیتی را متناسب با شخصیت خود انتخاب کند.

ترسیدن در اتاق فرار

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، در کل شخصیت‌های متفاوتی در اتاق فرار وجود دارد اما شخصیت افراد در تمام بازی‌ها یکسان نیست و بسته به اینکه چه ژانری را بازی می‌کنید،‌ احتمالا واکنش‌های متفاوتی را خواهید دید. برای مثال فردی که در یک اتاق فرار با ژانر معمایی، توانایی حل مسئله بالایی دارد و به جزئیات توجه زیادی می‌کند، می‌تواند نکته‌هایی پیدا کند که باعث پیروزی تیم خود شود. اما همین فرد در یک اتاق فرار با ژانر ترسناک، ممکن است تماما مشغول به جیغ کشیدن بوده و از طرفی به طرف دیگر اتاق بدود. آشنایی با انواع بازیکن اتاق فرار می‌تواند به شما کمک کند تا در هر سناریو، بهترین ترکیب را برای تیم خود بچینید.

آشنایی با اتاق فرار تنهایی و رزرو آنلاین

انواع شخصیت‌ها در اتاق فرار

معمولا تیم‌هایی که برای دفعات اول به اتاق فرار می‌روند، زیاد این جمله را از هم تیمی‌های خود می‌شنوند که می‌خواهند به تنهایی معمای این اتاق را حل کنند. بازی اتاق فرار، یک بازی گروهی است و راز موفقیت در آن، کار گروهی است. معمولا آنقدر سرنخ و جزئیات در بازی وجود دارد که یک نفر به تنهایی نمی‌تواند از پس تمام معماها برآید. می‌توان این گونه برداشت کرد که اتاق فرار به نحوی شبیه‌سازی دنیای واقعی و به شما نشان می‌دهد که برای پیشبرد کارها و رسیدن به نتیجه مطلوب، بهتر است همه با یکدیگر مشارکت کنند.

حل معمای اتاق فرار نیز مستلزم وجود یک رهبر است و این فرد با شناسایی انواع شخصیت در اتاق فرار می‌تواند بهترین ترکیب را در تیم خود بچیند. در ادامه به شخصیت‌هایی که بیشتر از همه از افراد بروز می‌کند پرداخته‌ایم و نشانه ها و خصوصیات هر یک را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

آشنایی با اتاق فرار نفوذ و رزرو آنلاین

شخصیت رهبر در اتاق فرار

یک رهبر علاقه عجیبی به مدیریت زمان دارد و در سازمان‌دهی، حل معماها و تعیین استراتژی‌های کلی مهارت دارد. هرچقدر هم که افراد با هوش و با استعدادی در داخل تیمتان داشته باشید، نمی‌توانید زودتر از تیمی که رهبر دارد به نتیجه برسید. این افراد بهترین شخصیت‌ها را در جایگاه خود قرار داده و مطمئن می‌شوند که همگی از وظیفه خود باخبر هستند و نقش خود را به خوبی بازی خواهند کرد. این افراد می‌توانند در آن واحد چندین کار را با یکدیگر انجام داده و همیشه حامی اعضای تیم خود هستند.

شخصیت استرسی

بعضی افراد، هنگام انجام یک کار در محدودیت زمانی، دچار استرس می‌شوند و در این بین این فشار را به بقیه هم منتقل می‌کنند و باعث افزایش استرس سایر اعضای تیم نیز می‌شوند. این دسته از بازیکنان مدام به ساعت نگاه می‌کنند و مقدار زمان باقی مانده تا پایان بازی را به همه اعلام می‌کنند. بهتر است قبل از شروع، فردی را که از بقیه آرام‌تر و کم استرس‌تر است را به عنوان مسئول تایم مشخص کنید تا در بازه‌های زمانی‌ مشخص ساعت را بلند اعلام کند و با انجام این کار، از بروز استرس بیشتر در اعضای تیم، جلوگیری کنید.

آشنایی با اتاق فرار دخت و رزرو آنلاین

شخصیت کاشف

شخصیت کاشف یکی از کلیدی‌ترین نقش‌ها در بین بازیکنان اتاق فرار است. این شخصیت از همان ابتدای ورود به فضای بازی، یک تحلیل کلی از شرایط انجام می‌دهد و بقیه را از روند مسئله و روال حل آن آگاه می‌کند. این فرد با دقت زیاد، جزئیات و تکه‌های حل شده معما توسط دیگر بازیکنان را در کنار هم قرار می‌دهد و نتیجه‌گیری می‌کند. در صورتی که چنین شخصیتی را در گروه خود نداشته باشید، روند حل مسئله برایتان کمی مشکل‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد.

شخصیت خرابکار

پیشنهاد می‌کنیم این فرد را برای بازی‌های بعدی با تیم خود همراه نکنید! فرد خرابکار با اظهار نظرهای بدون پشتوانه، فکر بقیه افراد گروه را به اشتباه می‌اندازد و و با پیدا کردن آیتم‌های نامربوط، روال حل مسئله را دشوارتر می‌کند. بعضی افراد نیز برای شوخی با دوستان خود سعی در گمراه کردن اعضای تیم دارند تا نتوانند در فرصت مناسب به جواب برسند.

آشنایی با اسکیپ روتین حیران و رزرو وقت آنلاین

شخصیت اجتماعی‌ و ارتباط‌گر

معمولا در هر جمعی می‌توان یک شخص برون‌گرا که دوست دارد در مورد هرچیزی صحبت کند را پیدا کرد. داخل بازی اتاق فرار هم افرادی هستند که سعی می‌کنند نقش فرد رابط بین اعضای دیگر را بازی کرده و نکته‌های کلیدی کشف شده را با بقیه به اشتراک می‌گذارد. این افراد گردش اطلاعات را در بین اعضا به خوبی حفظ کرده و نمی‌گذارند اطلاعاتی ناگفته باقی بماند. اگر عضو جدیدی در گروه خود دارید، شخصیت ارتباط‌گر بهترین دوست او خواهد بود و باعث می‌شود تا راحت‌تر با سایر اعضای تیم ارتباط بگیرد.

شخصیت دستور دهنده

در بعضی از تیم‌ها مشاهده می‌شود که افرادی هستند که از همان لحظه ورود به بقیه دستور داده و یا با آن‌ها دعوا می‌کنند. افرادی با این شخصیت همانند یک ناظم مدرسه فقط در حال غر زدن به دیگران هستند و در نهایت نیز خودشان هیچ کار مفیدی انجام نمی‌دهند. این افراد برعکس یک رهبر خوب، تنها نظارت کردن بر دیگران را دوست دارند و خودشان هیچ ایده‌ای برای بهتر شدن اوضاع بیان نمی‌کنند. این افراد کنترل‌گر و دستور دهنده جز خطرناک‌ترین انواع شخصیت در اتاق فرار هستند، زیرا روحیه کار جمعی را از بین برده و بقیه دیگر رغبتی برای ادامه کار خود نخواهند داشت.

شخصیت باهوش

اگر دوستی دارید که در مدرسه همیشه نمرات خوبی گرفته و جزو شاگردان ممتاز دانشگاه بوده است، می‌توانید با خیال راحت‌تری به حل معماها مشغول شوید. این شخصیت معمولا جواب تمامی سوالات را داشته و برخی از معماها برایش پیش پا افتاده محسوب می‌شود. هرکجا که در حل معمایی گیر کرده باشید، این فرد عقل کل می‌تواند کمکتان کند. با وجود این شخصیت، احتمال پیروزی شما در اتاق فرار، تا حد بسیار زیادی بالا می‌رود. انواع شخصیت در اتاق فرار وجود دارد اما این فرد در زندگی عادی خود نیز انگار مشغول بازی است و دوست دارد به طور مداوم معما حل کند.

شخصیت حواس پرت‌کن

اینجور آدم‌ها اصلا برای حل کردن معمای اتاق فرار نیامده‌اند، بلکه بیشتر از همه به یکسری گوش شنوا نیاز داشته‌اند تا از خاطرات یا داستان‌های خود تعریف کنند. این قبیل آدم‌ها به شدت حواس دیگران را پرت می‌کنند. بهتر است با این افراد به پارک بروید تا اتاق فرار، واگرنه تجربه خوب شما و احساس کار تیمی را به طور کل از بین می‌برند.

شخصیت متفکر

وقتی از یک دوربین مخفی به داخل اتاق فرار نگاه می‌کنیم، اکثر افراد درحال جهیدن به گوشه‌های اتاق یا وارسی تمام قسمت‌ها برای پیدا کردن سرنخ و یا جوابی هستند. برعکس این دسته، ممکن است فردی را ببینید که در نقطه‌ای آرام ایستاده و فقط دارد فکر می‌کند. این شخص در بین انواع بازیکن اتاق فرار متفاوت‌تر عمل می‌کند اما در عمل به دنبال یافتن دقیق‌ترین جواب‌ها است. این شخصیت به جنبه‌های دیگر هر مسئله نیز فکر می‌کند و می‌تواند ذهن طراح معما را حدس زده و تا آخرین لحظه مشغول پیدا کردن راه حل است.

 شخصیت منفی‌گرا

اگر نمی‌خواهید مورد حمله‌ جمله‌های منفی قرار بگیرید و کسی به شما غر بزند که چرا ” فلان قفل درست باز نمی‌شود یا چرا این مسئله اینقدر سخت است و …” بهتره که سمت این دسته از افراد نروید. در بدترین حالت هم اگر ببازید و نتوانید در یک ساعت وقت تعیین شده معما را حل کنید، تا مدت‌ها بقیه را مقصر باخت تیم می‌داند و مدام در موردش غر خواهد زد.

برای رزرو اتاق فرار در مجموعه اسکیپ رومیست واقع در تهرانپارس به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.