اصطلاحات و کلمات خاص اتاق فرار (ESCAPEROOM)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

هر اسکیپ روم دارای قوانین و اصطلاحات خاص خودش هست، شما با اصطلاحات و قوانین اتاق فرار آشنا هستید؟ برای اینکه یک بازیکن حرفه ای باشید نیاز هست تا کلمات حرفه ای escaperoom ها رو بشناسید. تیم اسیکپ رومیست لیستی از این اصطلاحات تهییه کرده است تا شما را بیشتر با این بازی جداب آشنا کند.

 • گیم مستر | GAME MASTER

  بازی‌گردان اسکیپروم شخصی است که طریق دوربین‌ها در تمام مدت، بازی شما را چک می‌کند و هر جا برای حل معما نیاز به کمک داشته باشید شما را راهنمایی می‌کند. همچنین قبل از بازی سناریوی اتاق فرار را برای شما تعریف می‌کند و قوانین را به شما یادآور خواهد شد. در مواقع لزوم با اضافه کردن صداهای ترسناک و نور میزان ترس و هیجان بازی را برای شما کم و زیاد میکند.

   

 • هینت | HINT

  یکی از سوالاتی که ذهن بازیکنان را به خود مشغول می‌کند این است که اگر نتوانستم معماها را حل کنم چه ؟ باید به شما این اطمینان را بدهیم که اصلا جای نگرانی نیست چون گیم مستر حواسش به  شما هست، شاید فیزیکی کنارتان نباشد اما از اتاق گیم مستری بازی شما را دنبال می‌کند. اصطلاحا به راهنمایی‌ها و پیام‌هایی که از طرف گیم مستر برای شما ارسال می شود هینت یا راهنمایی گفته میشود. در بازی‌های مختلف روش هینت دهی متفاوت است. مثلا راه ارتباطی شما و گیم مستر می‌تواند یک بیسیم و یا یک مانیتور باشد.

 

 •  بازیگر(آیتم) | ACTOR

   ژانر ترسناک یکی از انواع مختلف ژانرهای اتاق فرار است که با وجود آیتم زنده یا اکتور جذاب می‌شود، بازیگر وظیفه دارد چاشنی ترس را به بازی اضافه کند. بازیگران در واقع نقش یک شخصیت ترسناک که در سناریو وجود دارد رابرای شما  بازی می‌کنند. اکتورها ممکن است نقش یک قاتل روانی یا روح و جن را داشته باشند و با شوک‌های لحظه‌ای و یا گفتن دیالوگ خاص ترس بازی را افزایش میدهند.حتی گاهی ممکن است دلیل فرار کردن شما از اتاق‌ها آیتم زنده‌ای باشد که در بازی دنبال شماست و قصد جانتان را دارد.

 

 • دست زدن ممنوع | DONT TOUGH

  در هر اتاق فرار وسایلی وجود دارد که نباید به آنها دست بزنید، شاید این وسایل با برچسب دونت تاچ مشخص شده باشند شاید هم گیم مستر قبل از بازی به شما اطلاع داده باشد که جابجا کردن برخی وسایل خاص ممکن است روند حل کردن یک معما را بهم بریزد و یا آسیبی به دکور و شما وارد کند.

 

اردبیل


زندان مرگ

تشنه خون

تهران


راز

تنهایی

نفوذ

میراث پارس

اسکیپ رومیست