اتاق فرار چیست ؟| ESCAPEROOM

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

تا حالا شده دلتون بخواد شخصیت اصلی یک فیلم سینمایی یا یک بازی کامپیوتری باشید؟ اتاق فرار یا  escape room یک بازی گروهی است که این آرزوی شما را برآورده می‌کند.

برای شرکت در این بازی نیازمند یک گروه 4 تا 10 نفره هستید. هر اتاقفرار دارای یک سناریو و خط داستانی است، شما و گروهتان با وارد شدن به هر بازی یک نقش را بر عده می‌گیرید.  گاهی ممکن است گروهی از کارآگان باشید که مامور حل یک پرونده‌ی قتل هستید، یا به همراه دوستانتان قصد فرار از یک زندان را داشته باشید، حتی ممکن است برای کشف راز یک مکان ترسناک با روح و اجنه رو به رو شوید. شما یک ساعت زمان دارید تا راز و رمز یک داستان رو پیدا کنید، معماها رو حل کنید و از آن مکان فرار کنید. بازی های اتاق فرار در ژانرهای مختلف ترسناک، معمایی، تاریخی و دلهره‌آور اجرا می‌شوند تا طبق سلیقه‌ی تمام مخاطبان باشند.

فضای اتاقفرارها چه طوریه؟

نکته‌ی مهم درباره‌ی این تفریح پر هیجان این است که بازی تنها در یک اتاق اتفاق نمی‌افتد بلکه شما با مجموعه‌ای از اتاق‌ها روبه رو می‌شوید که طبق سناریوی بازی طراحی شده‌اند. دکور هر بازی با توجه به خط داستانی آن متفاوت است و به شما این باور را می‌دهد که درست در وسط یک داستان یا فیلم قرار گرفته‌اید و یکی از شخصیت‌های اصلی داستان هستید که قصد فرار دارید.

اگه نتونم معماها رو حل کنم و فرار کنم چی؟

گاهی ممکن است راه حل یک معما یا پازل به دهن شما و هم‌گروهی‌هایتان نرسد. آن وقت چه؟

نگران نباشید گیم مستر حواسش به شما هست. گیم مستر یا بازی گردان تمام مدت از پشت دوربین، بازی شما را می‌بیند و مراقبتان است. هرجا که از خط داستانی بازی دور شوید یا نتوانید یک معما را حل کنید شما را راهنمایی می‌کند تا بازی را در زمان مناسب تمام کنید.

برای آشنا شدن با دیگر اصطلاحات اتاق فراراینجا کلیک کنید.

 

اردبیل


زندان مرگ

تشنه خون

تهران


راز

تنهایی

نفوذ

میراث پارس

اسکیپ رومیست